V Anhovem že poteka gradnja sončne elektrarne na predhomogenizacijski hali Salonita. Ta bo postala ena največjih sončnih elektrarn na strehi v Sloveniji z neto površino 11.180 kvadratnih metrov, ki bo letno proizvedla 2120 megavatnih ur električne energije in bo začela obratovati spomladi, so spomnili v Salonitu.
V podjetju iz Anhovega v prihodnjih letih načrtujejo tudi postavitev sončnih elektrarn na tleh, in sicer v kamnolomu in na območju stare cementarne, kjer trenutno še poteka urejanje območja. Pri tem ocenjujejo, da bodo imeli do leta 2024 postavljene preko pet megavatov inštalirane moči iz sončne energije.
Tovrstna strateška partnerstva vodijo k uresničevanju razvojnih načrtov Salonita Anhovo, na podlagi katerih želijo do leta 2025 zagotoviti 40 odstotkov električne energije za proizvodni proces iz lastnih obnovljivih virov energije - sončnih elektrarn in električne energije iz odpadne toplote, kar bo predvidoma predstavljalo 50 gigavatnih ur.
Salonit Anhovo in Interenergo sta h gradnji sončnih elektrarn pristopila v obliki energetskega pogodbeništva oziroma partnerstva med porabnikom energije in ponudnikom energetskih storitev. Vso proizvedeno električno energijo iz sončne energije bo Salonit Anhovo neposredno odkupoval od Interenerga in v celoti uporabil v proizvodnem procesu, brez bremenitve prenosnega in distribucijskega omrežja.
Član uprave Salonita Tomaž Vuk je ob tem poudaril pomen vzpostavitve partnerstva z družbo Interenergo. "Resničen preboj na področju čiste energije je namreč mogoč le ob sodelovanju različnih podjetij in sektorjev. Z uresničevanjem naših začrtanih razvojnih načrtov, na podlagi katerih si prizadevamo za prehod k ogljično nevtralni proizvodnji cementa, želimo izkazati odgovornost do okolja, v katerem delujemo," je povedal Vuk.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV