
Gosta mreža GLS Paketomatov
GLS Slovenija se ponaša z gosto mrežo prevzemnih/oddajnih točk paketov, kar ugodno vpliva na zmanjšanje obsega dostavnih poti. Trenutno razpolagajo s 24 Depo poslovalnicami, tehnološko naprednim sortirnim centrom, več kot 360 GLS Paketomati in več kot 650 GLS Paketnimi trgovinami. Zahvaljujoč tej impresivni infrastrukturi lahko uporabniki enostavno dostopajo do prevzemnih in oddajnih točk po vsej Sloveniji ter hitro in učinkovito oddajo ali prevzamejo svoje pakete. Ta pristop zmanjšuje potrebo po dolgih vožnjah kurirjev in omogoča bolj trajnostno logistiko.
Trajnostna dostava paketov
S sistematično optimizacijo dostavnih poti se GLS Slovenija zavzema za trajnostno dostavo paketov ter zmanjšanje prevoženih kilometrov in izpustov CO2. K bolj trajnostni dostavi paketov pa spodbujajo tudi uporabnike ter zanje po celi Sloveniji postavljajo vedno večjo mrežo paketomatov za priročno in enostavno oddajo ali prevzem paketov. Na ta način se prihrani dostavna pot kurirja v primeru neuspešne izročitve paketa ali vožnje v odročni kraj. Zahvaljujoč tej optimizaciji je GLS Slovenija v primerjavi s preteklim letom uspelo zmanjšati število prevoženih kilometrov na kurirja/dan za 6,5 odstotka, število prevoženih kilometrov/paket za 6,3 odstotka ter za 28 odstotkov povečati uporabo GLS paketomatov.

Paketomati na sončno energijo
GLS Slovenija prispeva k trajnostnemu razvoju tudi z gradnjo zelenih objektov ter uporabo obnovljivih virov energije. V Sloveniji je postavljenih 60 GLS Paketomatov, ki se polnijo s sončno energijo, kar omogoča, da so ti samozadostni in ne potrebujejo dodatne električne energije. Poleg tega GLS Slovenija načrtuje odprtje zelenega Depoja, ki bo vse svoje potrebe po elektriki kril iz fotonapetostnih panelov. V tem Depoju bodo vse dostave izvajane z električnimi vozili, kar bo še dodatno prispevalo k zmanjšanju ogljičnega odtisa podjetja.

Certifikat ClimateProtect
GLS Slovenija se je povezal tudi z organizacijo ClimatePartner in na ta način podpira štiri kakovostne projekte za varstvo podnebja, vključno z varovanjem deževnega gozda v Braziliji in Peruju, ter spodbujanjem obnovljivih virov energije v Indiji. Ti projekti so certificirani po najvišjih mednarodnih standardih in prispevajo k trajnostnemu razvoju. Tudi porabniki lahko po novem spremljajo podatke o projektih, ki so del zaveze ClimateProtect ter pridobijo lastne individualizirane certifikate.
Skrb za trajnostno prihodnost
Z navedenimi trajnostnimi pristopi GLS Slovenija dokazuje svojo zavezanost k zmanjševanju okoljskega vpliva in skrbi za trajnostno prihodnost. Vzpostavitev do okolja prijaznejše logistike in dostave paketov pa je le del njihovega truda, saj poleg tega intenzivno vlagajo tudi v elektrifikacijo voznega parka.
Naročnik oglasa je GLS Slovenija.