Organizacija je ocenila pripravljenost 82 največjih svetovnih gospodarstev na podnebne spremembe in ugotovila, da bi te lahko do leta 2050 za tri odstotke znižale globalni bruto domači proizvod (BDP).

Podnebne spremembe bodo najbolj negativno vplivale na gospodarstvo v Afriki, revnejše države pa bodo bolj na udaru kot bogatejše. "Denar pri tem igra pomembno vlogo," je dejal vodja analiz pri EIU John Ferguson. Bogatejše države imajo namreč na voljo več ukrepov za blaženje posledic podnebnih sprememb.
Rusija naj bi zaradi podnebnih sprememb izgubila pet odstotkov BDP
Največji negativni vpliv bo sodeč po izsledkih študije občutila Angola, saj naj bi podnebne spremembe odvzele za 6,1 odstotka njenega BDP. Država je zaradi svoje lokacije izpostavljena pogostim sušam, eroziji tal in višanju gladine morja.
Velik negativen vpliv bodo najbolj občutile tudi Nigerija (-5,9 odstotka BDP), Egipt (-5,5 odstotka BDP), Bangladeš (-5,4 odstotka BDP) in Venezuela (5,1 odstotka).
Rusija naj bi izgubila pet odstotkov BDP, državo pa bo pestilo predvsem taljenje permafrosta, kar bo ogrožalo infrastrukturo in cevovode.
Čeprav poročilo kaže, da bodo ZDA utrpele precej manj škode zaradi podnebnih sprememb, pa v organizaciji opozarjajo, da bi se to lahko spremenilo zaradi politik ameriškega predsednika Donalda Trumpa.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV