
"Športniki in gledalci bodo s svojimi potovanji nedvomno pustili določen ogljični odtis," je za dpa dejal profesor s švedske univerze Linnaeus Stefan Gössling. Dodal je, da ni jasno, kako bodo organizatorji zmanjšali emisije.
Organizatorji so si sicer pred igrami zastavili cilj, da emisije ogljikovega dioksida ne bodo presegle 1,75 milijona ton, kar je približno polovica izpustov v primerjavi z igrami v Londonu 2012 in Riu de Janeiru 2016.

Po zadnjih napovedih se olimpijske igre v francoski prestolnici od tega cilja oddaljujejo, saj naj bi v ozračje spustile 2,11 milijona ton ogljikovega dioksida, kar je več od načrtovanega, a še vedno precej pod izpusti prejšnjih olimpijskih iger.
Poleg strokovnjakov ima pomisleke tudi okoljski think-tank The Shifters, ki se prav tako sprašuje o dosegljivosti omenjenih ciljev zaradi obsežnosti potovanj.
Prireditelji sicer kot glavne okoljske prednosti tokratnih iger navajajo predvsem uporabo že obstoječe infrastrukture, ki je ni bilo treba na novo zgraditi, povezavo z lokalno energetsko mrežo in gostinsko ponudbo, ki vključuje več sadja in zelenjave.
Olimpijske igre se bodo s slavnostnim odprtjem uradno začele v petek, 26. julija, in bodo trajale do 11. avgusta.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV